Обласна творча група з проблеми: "Шляхи удосконалення розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами образотворчого мистецтва: методичний аспект"


16.03.2017 - 1 засідання, Запорізький обласний художній музей

16 березня 2017 року відбулося перше засідання обласної творчої групи з проблеми "Шляхи вдосконалення розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами образотворчого мистецтва: методичний аспект" (другий рік роботи). У засіданні взяли участь 21 педагог ДНЗ Запорізької області (м.Запоріжжя, м.Енергодар,  Кам'янсько-Дніпровський р-н), фахівець з Центру "Пространство семейного и детского развития", мистецтвознавці художнього музею, психолог ДНЗ №89, вчителі і вихователь ГПД ЗОШ "Основа". Під час засідання організовано роботу трьох майстерень, спрямованих на підвищення професійної майстерності педагогів з питання розвитку творчих здібностей дітей засобами арт-технологій та наступності (педагогічна майстерня), мистецтвознавчої компетенції та обізнаності з питання творчості українських художників (культурологічна майстерня), психологічної компетенції з використання арт-технології як засобу збереження здоров'я дітей під час навчально-виховного процесу (психологічна майстерня).

Педагогічна майстерня "Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами арт-технологій"

16.03.2017 р. в рамках роботи творчої групи проведено педагогічну майстерню "Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами арт-технологій". Розглянуто питання використання вікових особливостей дошкільного дитинства як періоду обдарованості в образотворчій діяльності, технологічні підходи до розвитку творчих здібностей дошкільників на заняттях із малювання, наступності в розвитку творчих здібностей дітей ДНЗ і початкової школи. Шульга Людмила Миколаївна, старший викладач кафедри дошкільної освіти, вчитель образотворчого мистецтва ЗОШ "ОСНОВА" провела майстер-клас із ознайомлення дітей з творчістю відомого  художника Лорена Адамса.  Діти стали свідками дружніх стосунків у природі, прощання сонця з морем, щедрих сонячних дарунків морським хвилям. Відтворити цю красу у фарбах на папері дітям було запропоновано за допомогою техніки пальчикового живопису.  Море вражень, нових відчуттів супроводжувало образотворчий процес. Різнокольорове море з  кожного дитячого малюнку дякувало сонцю  за його щедрі барви.


Зустріч педагогів ДНЗ з українським живописом

Культурологічну майстерню на засіданні творчої групи було присвячено вирішенню завдань естетичного виховання дітей під час їх ознайомлення  з творчістю українських художників. Директор Запорізького обласного художнього музею Янкович Інга Адольфівна познайомила членів творчої групи з творчістю  української художниці, майстрині народного декоративного живопису і петриківського розпису Самарської Ганни Миколаївни, роботами української художниці-живописця Яблонської Тетяни Нилівни. 


Психолологічна підтримка дитини арт-засобами

 Досить актуальною проблемою для педагогів є  проблема соціальної адаптації та збереження психічного здоров’я дітей в умовах інклюзивної освіти, використання арт-засобів з метою  адаптації дітей з зони АТО та  дітей з особливими освітніми потребами.Учасники творчої групи зустрілися з психологом ДНЗ № 89 м.Запоріжжя Долинною Кристиною Ігорівною, яка розповіла про використання арт-терапії в навчально-виховному процесі, корекційній діяльності   з дітьми, які мають особливі освітні потреби, проблеми соціальної адаптації. Дякуємо Долинній К.І. та завідувачу ДНЗ №89 Сукач С.І. за участь у роботі обласної творчої групи.


Кафедра дошкільної освіти дякує директору Янкович І.А. і колективу Запорізького художнього музею за організацію роботи обласної творчої групи.

Члени творчої групи запрошуються до участі в створенні методичних рекомендацій з образотворчої діяльності (малювання, ліплення, аплікація, конструювання) в групах 5-го, 6-го р.ж. за програмою "Світ дитинства".  Перспективне планування (теми занять, програмні завдання) надсилати на адресу mkkdo@i.ua з назвою листа "До методичних рекомендацій", обов'язково зазначати автора досвіда  і ДНЗ.